AK PARTİ’DE YOKLAMA ŞOKU

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın, partisinin Giresun’daki İl Danışma Meclisi toplantısında teşkilat mensuplarına yaptığı yoklama siyasete damga vurdu. Yoklama sırasında zaman zaman bakan Nurettin Canikli’ye de sitem eden Erdoğan, “Nurettin arkayı da görüyorum da, yani kusura bakma. Burada da ciddi eksiklik var” diyerek tepkisini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, partisinin Giresun’daki İl Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşma siyasete damga vurdu. Erdoğan’ın bugüne kadar gerçekleşen toplantıların aksine Giresun’da ki toplantıda partililere yönelik yoklama yapması da teşkilatlardaki köklü değişikliklerin habercisi olarak yorumlanıyor.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan Giresun’daki toplantıda partililere şu konuşmayı yapmıştı.
"Şimdi ben burada siz değerleri kardeşlerime bir şey söylemek istiyorum” diyen Erdoğan, ilk kez bir danışma meclisinde yoklama yaptı. Önce Giresun AK Parti Merkez İlçeden gelen partililerin ayağa kalkmasını isteyen Erdoğan, “Merkez ilçe ayağa kalksın bakalım. Bu kadar mı var merkez ilçeden? Peki buyurun oturun. Alucra’yı göreyim. Bulancak’ı göreyim. Bulancak, merkez ilçeden daha fazla. Çamoluk’u göreyim. Çamoluk; eyvah eyvah çok az. Çanakçı’yı göreyim bakayım. Sesiniz iyi de sayınız çok az” diyerek tüm ilçeleri tek tek yoklama yaptı. Yoklama sırasında zaman zaman bakan Nurettin Canikli’ye de sitem eden Erdoğan, “Nurettin arkayı da görüyorum da, yani kusura bakma. Burada da ciddi eksiklik var” diyerek tepkisini dile getirdi.

“Giresun ana kademeyi de bir ayakta göreyim” diyerek kadın kolları, gençlik kollarını görmek isteyen Erdoğan, Görele ilçesinin kendisine verilen ilçe listesinde olmaması üzerine “Önüme koydukları kağıtta maalesef Görele gibi bir ilçeyi unutmuşlar. Ama ben unutmamalıydım. Bana göre bu Görele az” diyerek tepkisini ortaya koydu.
Bazı yerlerde maalesef kadın kollarımıza ana kademeler gereken imkanı tanımıyor"
16 Nisan halk oylaması ile hayata geçen yeni dönemin önemine vurgu yapan Erdoğan “Türkiye’nin muhasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma noktasında AK Parti’nin bunu başarmasından başka hiçbir bizim güç veya engel yoktur. AK Parti bunu başaracak azme ve güce sahiptir. Yeter ki Genel Başkanından, sandık müşahidine kadar sorumluluk sahibi tüm AK Partililer olarak üzerimize düşenleri hakkıyla yerine getirelim. Ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları 2018’nin sonunu beklemeyelim. Şimdiden çalışmalara başlamamız lazım. Yoksa 60 gün kala, 3 ay kala çalışmaya başlarsak buradan netice alamayız. Bazı yerlerde maalesef kadın kollarımıza ana kademeler gereken imkanı tanımıyor. Bak eller açıldı. Demek ki tespiti yerinde yapmışız. Hanım kardeşlerimize belediye başkan adaylığı vermezler, meclis üyeliği vermezler. Buraya davet edilmemişler. Giresun’un 12 tane meclis üyesi var ama burada 4 tane var. Ben buraya gelene bakarım. Bunları çözmemiz lazım” diyerek Giresun’daki partililere tepkisini sürdürdü.

"http://www.giresunhaberci.com/2017/08/11/ak-partide-yoklama-soku/

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Junıor Dale Giresunspor'da

Bulancak’ta 2. Etap TOKİ evleri yapılacak

Gazeteci Namık Baltaoğlu’nun annesi vefat etti