Hasan Turan, Bakanlığa mı yürüyor?

http://giresunhaberci.com/wp-content/uploads/2018/08/hasan-turan.jpg

AK Parti Büyük Kongresi için geriye sayım sürerken, aslen Pirazizli olan, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan'ın, yeni yapılanmada üst düzey görev alması bekleniyor.

Giresun lobisinin bu konuda devreye girmesi beklenirken, özellikle Giresun Federasyonunun dünya üzerindeki dernekleri harekete geçirmesinin ciddi avantajlar sağlayacağı ifade ediliyor.

Bazı partililer ise “Komşu illerimiz Trabzon ve Rize oldukça iyi durumda. Trabzon 4 bakan çıkardı. İlimiz Giresun ise son seçimde AK Parti'ye rekor oy verdi. Sayın Hasan Turan, sayın Cemal Öztürk, sayın Kadir Aydın, sayın Sabri Öztürk'ten biri, mutlaka “A” takımında yer almalıdır. Sayın Turan hem İstanbul hem Giresun'un sesi olmuştur. Halk arasında ayrım yapmamaktadır.24 saat telefonu açık olan sayın Turan şayet, MKYK'da önemli bir görev alırsa, ileride “BAKAN” dahi olabilir. Biz sayın Turan'dan ümitliyiz. Sayın Turan er geç bence Bakan olacaktır. Şu an TBMM'de İdare amirliği yapıyor. Giresun milletvekilleri, el ele verip bu işi çözebilir.16 İlçe Belediye Başkanları da bu konuda devreye girerse, ilimiz farklı olabilir” diye konuştular.

Ankara'ya yakın kaynaklar ise “Şayet, TBMM'de sayı ile ilgili sorun olmaydı, Sayın Turan Bakan olabilirdi. Sayın Erdoğan, kendisine her konuda güven duyuyor. Sayın Turan vefalı biri. Bu, büyük kurultayda ilk adımın atılmasını arzuluyoruz” diye konuştular.Giresun Haberci - Giresun Son Dakika Haberleri

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis

Gazeteci Namık Baltaoğlu’nun annesi vefat etti

KBÜ'ye EAQUALS akreditasyonu