Gençlik Merkezinin temeli atıldı

Giresun’un Gemilerçekeği Mahallesi’ndeki dolgu alanına yapılacak olan Gençlik ve Spor Merkezi’nin temeli Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli’nin Cumartesi günü katıldığı törenle atıldı. Giresun’un beton binalara değil, yeşil alanlara ihtiyacı olduğunu belirten Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, dolgu alanlarını birilerinin rantına değil, halkın hizmetine sunacaklarını ifade etti. Bakan Canikli, şöyle dedi: “Son dönemlerde belki dikkatinizi çekmiştir, buna benzer tesisler üzerinde yoğunlaşmaya başladık. Esasında düşüncelerimiz projelerimiz vardı ama bunların önemli bir bölümü merkezi hükümetten ziyade yerel yönetimleri ilgilendirdiği için çok fazla girmek istemedik. Normalde buralar belediyelere devredilir ve belediyeler tarafından değerlendirilir. Biz bunun  bir uygulamasını Cumhuriyet Parkında yaptık. Fakat orada çok fazla bir yapılaşma söz konusu oldu.

“GİRESUN’UN BİNAYA İHTİYACI YOK”

Giresun’un binaya ihtiyacı yok. Giresun’un yeşil alana, basket sahasına, futbol sahasına, tenis kortuna ihtiyacı var. İnsanların gezip yürüyebileceği, nefes alabileceği bu güzelliklerin kenarından geçebileceği alanlara ihtiyacı var. Bu müdahalenin sonucunda gençlik merkezi ortaya çıktı. Sadece insanların çay, içecek ihtiyaçlarını karşılamak için bir alan var onun dışında spor alanları, park ve oyun alanları vardır. Gelir getirici hiç bir şey yapmadık.

“GİRESUNLU GENÇLERE SPOR YAPACAK YERLER GEREK”

Giresun’un, Giresunlu gençlerin spor yapabilecekleri açık alanlara ihtiyaç var. Her tarafa bina yapılıyor. Şimdi buralar değerlendirebileceğimiz son alanlar. Burası var, eski çöp alanı var, valiliğin karşısı var dolgu alanı olarak ve şu andaki çöp alanı var değerlendirebileceğimiz. Eğer buraları da heba edersek, bundan sonra Giresun’un nefes alacağı sahile yakın, konum olarak ta çok güzel olan bir arazi kalmamış olacak. Birinci prensibimiz şu, hiçbir şekilde gelir getirici bir bina yapılmayacak. Sadece içecek ve acil ihtiyaçların karşılanacağı alanlar olacak.

Törene Vali Hasan Karahan, AK Parti Milletvekili Mehmet Geldi, İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

 Gençlik Merkezinin temeli atıldı

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis

Gazeteci Namık Baltaoğlu’nun annesi vefat etti

KBÜ'ye EAQUALS akreditasyonu