3 BAKAN BORSADA YARIŞTI


Fındık Borsası’nın açılışına katılan Milli Savunma Bakanı Canikli, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkçi Giresun Lisanslı Depo ve Fındık Borsası’nın açılışında ilk fındık alımı için yarıştılar. Canikli fındığa 10.31 TL, Tüfenkçi 10.33 TL, Fakıbaba ise 12 lira fiyat verdiler.

Giresun Ticaret Borsası’nın Fındık Lisanslı Deposu ve Spot Borsasının açılışına katılan 3 bakan ilk fındık alımı için yarıştılar. Yaklaşık 2,5 dakika boyunca fındık alımı için yarışan bakanların seansını ise TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu yürüttü.

Sürenin bitimi ile Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli 7,5 ton fındığa talip olarak 10 lira 31 kuruş fiyat verdi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise 1,5 ton fındığa talip olarak 10 lira 33 kuruş fiyat teklifi yaptı son olarak ise Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ise 2 ton fındığa talip olarak 12 lira ile en yüksek fiyatı verdi.

Seansın ardından bakanlara sistem hakkında bilgi veren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Mal satıldı ama üretici ister verir isterse vermez yani vazgeçe bilir. Eğer siz vaz geçerseniz teminatınızdan kesilir üreticiye verilir. Üreticinin verir vermem hakkı var, sizlerin almam hakkınız yok ceza kesilir ve böylece biter” dedi.  Bakan Tüfenkci ise, ‘Fiyatı bilinçli vereceksiniz’ değerlendirmesinde bulundu.

Haber: Yeşilgiresun

"http://www.giresunhaberci.com/2017/09/11/3-bakan-borsada-yaristi/

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis

Gazeteci Namık Baltaoğlu’nun annesi vefat etti

KBÜ'ye EAQUALS akreditasyonu