Kamu Hastanelerinde Dijital Hastane Toplantısı gerçekleşti


Sağlık Bakanlığı ve HIMSS Avrupa (Healthcare Information and Management Systems Society / Sağlık Bilgi ve Yönetim Sistemleri Topluluğu) arasında yapılan protokol kapsamında, Giresun Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı sağlık tesislerinin EMRAM 6 (Elektronik Tıbbi Kayıt Kabul Modeli) ve üzeri seviyeye çıkarılması amacıyla, SB-GRÜ Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları EAH konferans salonunda ‘HIMSS EMRAM Seviye 6 GAP Analizi’ toplantısı gerçekleştirildi.

Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İlker Köse’nin konuşmacı olarak katıldığı toplantıya, Genel Sekreter Opr. Dr. Hasan H. Arslantürk, hastane yöneticileri, bilgi işlem personelleri, kalite direktörleri ve eczacılar katıldı.

1961 yılında kurulan HIMSS, hastanelerin dijital süreçlerini değerlendirmek ve ne kadar dijitalleştiklerini tespit etmek için hastaneleri ‘dijitallik’ kavramı üzerinden analiz ederek 1'den 7'ye kadar derecelendiriyor ve akredite ediyor.

Uluslararası standartlara uygunluğun temini ve klinik süreçleri iyileştirmek amaçlı uygulanan EMRAM Modeli kapsamında Giresun’da 'HIMSS Stage 6' akreditasyonuna sahip olan Tirebolu Devlet Hastanesi bulunuyor. Çalışmalar yatan hasta kabul eden tüm kamu hastanelerine uygulanmak üzere devam ediyor.

"http://www.giresunhaberci.com/2017/09/27/kamu-hastanelerinde-dijital-hastane-toplantisi-gerceklesti/

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis

Gazeteci Namık Baltaoğlu’nun annesi vefat etti

KBÜ'ye EAQUALS akreditasyonu