6 aydır su sıkıntısı yaşıyorlar


Giresun Merkez Tayyaredüzü Batlama mevkiinde oturan çok sayıdaki vatandaş 6 aydan bu yana evlerinde doğru dürüst su akmadığını belirterek yetkilileri görevlerini yapmaya çağırdılar.

Batlama yolu üzerinde bulunan çok sayıdaki konuta aylardan bu yana su verilemediğini belirten bölge sakinleri TOKİ evlerinin kendi imkanları ile suyu temin ettiğini ancak aralarında Rehabilitasyon merkezinin de bulunduğu çok sayıdaki ev ve siteye su gelmediğini söylediler. Demet Sitesi sakinlerinden Derya Öztürk, “Haziran ayından bu yana evlerimize su gelmiyor. Gece sabaha karşı saat 3-4 gibi su akıyor. Gündüzleri ise hiç akmıyor. Defalarca Belediye ye başvurduk bize karayollarını adres gösterdiler. Biz evlerimizde ne bulaşık, ne çamaşır makinesi kullanamıyoruz. Çoğu zaman su ihtiyacımızı çevremizde bulunan kuyulardan   temin ediyoruz” dedi.

Karayolları ise susuzluk çekilen güzergahın kotlu planı olmadığından belediyece yüklenici firmaya verilemediğini ancak 4-5 ay gibi uzun süreli su kesilmesinin söz konusu olmadığını kaydetti.

"http://www.giresunhaberci.com/2017/10/16/6-aydir-su-sikintisi-yasiyorlar/

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Junıor Dale Giresunspor'da

Bulancak’ta 2. Etap TOKİ evleri yapılacak

Gazeteci Namık Baltaoğlu’nun annesi vefat etti