Yeni çöp konteynerlerı hizmete girdi


Giresun Belediyesi “Daha Temiz Bir Giresun” parolasıyla çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından şehir genelinde yeni bir uygulama başlatıldı. Bu uygulama ile mahalle ve sokaklara daha modern ve şık görünümlü yeni sistem çöp konteynerleri konulmaya başlanıldı.

Çevre dostu bu sistem ile artık çöpler daha kapalı ortamlarda kalacak, rahatsız edici kokular ve çevre kirliliğinin de önüne geçilmiş olacak. İlk olarak Teyyaredüzü Mahallesi’nde başlatılan yeni sistem çöp konteynerleri uygulaması, ilerleyen zamanlarda şehir genelinde bulunan diğer mahalle ve sokaklara da konulmaya başlanacak.

Tamamen kapalı olan konteynerler büyük çöp toplama kamyonları ile bilgisayarlı bir sistem üzerinden hidrolik sayesinde el değmeden boşaltımları yapılacak.

Teyyaredüzü mahalle merkezine konulan 4 adet konteynerlerin ilk incelemesini Belediye Başkanı Kerim Aksu yaptı. Çöp kamyonunun şoför koltuğuna oturan Başkan Aksu, joystick ve kamera izleme sistemi ile kontrollü bir şekilde ilk konteyneri çöp kamyonuna boşalttı.

Yapılan bu anlamlı hizmeti değerlendiren Başkan Aksu birde konuşma yaptı; “Giresun’da yeni yaptığımız sistem birçok ilde yok. Şu anda Giresun’da düz alanlarda kullanacağımız yeni çöp konteynerlerimizin her şeyi elektronik. Daha temiz ve hayvanların içine girip karıştıramayacağı şekilde. Araç içerisinden bilgisayarla boşaltılan bu sistem sayesinde iş gücünü de azaltmış oluyoruz. Şu anda 70 adet aldık ve ilk olarak Teyyaredüzü Mahallemizden başladık. Şehrin muhtelif yerlerine bunu yayacağız. Temiz Giresun’umuz, çevreyi temiz tutan halkımızla beraber daha temiz bir hale gelecek. Şehrimize hayırlı olsun.”

Yapılan inlemeye Belediye Başkan Yardımcısı Murat Ersoy, Temizlik İşleri Müdürü İsmail Demir, Park ve Bahçeler Müdürü Fazıl Hıdımoğlu ve belediye mühendisleri de katıldı.

"http://www.giresunhaberci.com/2017/10/16/yeni-cop-konteynerleri-hizmete-girdi/

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Junıor Dale Giresunspor'da

Bulancak’ta 2. Etap TOKİ evleri yapılacak

Gazeteci Namık Baltaoğlu’nun annesi vefat etti